WSWMir
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Lekcje hiszpańskiego dla dzieci

autor: admin

Zajęcia hiszpańskiego dla dzieci to wspaniała przygoda językowa. Nauczyciele tworzą przyjemne środowisko, w którym nauka odbywa się w sposób naturalny. Tworząc wspólnie z dziećmi historię i zachęcając je do niezwykłej zabawy z wykorzystaniem sztuki, muzyki i ruchu, błyskawicznie uczą maluchy nowych słów, pozwalając na nowo odkrywać świat w języku hiszpańskim.

Ponadto hiszpański dla dzieci to nie tylko kolejne zajęcia dodatkowe, to także lekcje skupiające się na rozwijaniu podstawowych umiejętności, które przydadzą się dzieciom również podczas nauki innych przedmiotów szkolnych. Pobudzają one wyobraźnię, budują pewność siebie, ćwiczą komunikację oraz umiejętności ruchowe i koordynacyjne, a także uczą logicznego myślenia. W istocie, hiszpański dla dzieci promuje ogólny rozwój maluchów, jednocześnie szybko poszerzając ich wiedzę w kreatywny i nowy sposób.

nauka z książki

Program lekcji języka hiszpańskiego jest zazwyczaj podobny do innych zajęć przedszkolnych bądź szkolnych, z wyjątkiem jednej kluczowej różnicy. Rodzice zostawiają swoje pociechy pod opieką nauczycieli, aby później wrócić i odkryć, jakie magiczne przygody miały miejsce pod ich nieobecność. Uczniowie doświadczają w czasie zabaw innego świata, w pełni skoncentrowanego na języku hiszpański. Nie polega to jednak na żmudnym powtarzaniu słówek, czy regułek, lecz na wykonywaniu wielu innych, bardziej interesujących czynności. Dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym osiągają bowiem szczyt swojego rozwoju werbalnego i są chętne nie tylko poszerzać dialogi, ale także rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne za pomocą gier oraz ćwiczeń.

Hiszpański dla dzieci obejmuje specjalnie opracowany program, aby zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepszą zabawę podczas interakcji w obcym języku. Maluchy nie tylko nabywają nowe umiejętności językowe, ale także stają się bardziej kreatywne i zainteresowane omawianym tematem jeszcze długo po opuszczeniu sali lekcyjnej.

Z reguły hiszpański dla dzieci dzieli się zajęcia na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym. Ilość godzin zależna jest oczywiście od dyspozycji nauczyciela i wieku uczestników. Jednak już dwie/trzy godziny tygodniowo mogą wystarczyć, aby maluchy zaczęły biegle posługiwać się językiem hiszpańskim. Program nauczania jest zarówno tematyczny, jak i sekwencyjny, z ciągłym przeglądem poprzedniego materiału, aby zapewnić opanowanie każdej nowej umiejętności, ze szczególnym naciskiem na mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie (w zależności od wieku). Poza tym hiszpański dla dzieci kładzie nie tylko nacisk na wykorzystywanie piosenek, rymowanek, gier, sztuki i fragmentów literatury w nauce języka, ale także wzmacnia wiedzę przyrodniczą, zagadnienia związane z czytaniem oraz umiejętności matematyczne w zależności od stopnia zaawansowania.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon