WSWMir
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Czym się zajmuje behawiorysta?

autor: admin

Jeśli masz problemy z zachowaniem Twojego psa, być może powinieneś skonsultować się z psim behawiorystą. Czy wiesz, czym jest behawiorysta? Czy wiesz, że istnieje różnica między trenerem psów a behawiorystą? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Trener może pomóc w szkoleniu Twojego psa, aby był on idealnym towarzyszem. Niektóre psy wymagają szkolenia w zakresie podstawowych zachowań, takich jak siedzenie, przyjście, zejście, podanie łapy i grzeczne chodzenie na smyczy. Trener może nauczyć psa, aby nie skakał na ludzi i nie kopał w śmieciach. A niektórzy specjaliści zapewniają bardziej zaawansowane szkolenia. Zanim skontaktujesz się z trenerem, dokładnie przeanalizuj potrzeby swoje i swojego pupila.

tresura psa

Natomiast pies z problemami behawioralnymi może być trudny do życia, a behawiorysta psów może w tym pomóc. Dziś coraz więcej właścicieli psów zwraca się do behawiorysty w celu rozwiązania problemów z zachowaniem swoich zwierząt.

Co robi behawiorysta?

Behawiorysta współpracuje z właścicielami pupili, aby pomóc w zarządzaniu i zapobieganiu problemom związanych z zachowaniem. Behawiorysta jest wyszkolonym ekspertem w dziedzinie zachowań zwierząt, posiadającym ogrom naukowej wiedzy. Behawiorysta uwielbia zwierzęta i studiuje je w celu poznania ich zachowań. Ponadto próbuje zrozumieć, dlaczego pies robi to, co robi i dlaczego działa w określony sposób. Szuka powodów i znajduje wyjaśnienia dla zachowania psa, badając jego otoczenie.

Psy z problemami emocjonalnymi mogą zachowywać się niewłaściwie na wiele sposobów. Pierwszym krokiem, jaki podejmie behawiorysta, będzie przeprowadzenie pełnej oceny Twojego psa. Pomoże on zidentyfikować przyczynę problemów, a następnie stworzy indywidualny plan leczenia. Behawiorysta będzie z Tobą bezpośrednio współpracował, aby nauczyć Cię, jak z powodzeniem realizować opracowany plan, a jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, skontaktuje się z Tobą.

Behawiorysta odwiedza domy właścicieli zwierząt, aby osobiście obserwować je w kontaktach z rodziną. Nie jest on zainteresowany szkoleniem - jest zainteresowany znalezieniem przyczyny problemu z zachowaniem psa. Po wstępnych obserwacjach w środowisku domowym będzie on współpracować z właścicielem w celu dokonania odpowiednich zmian w otoczeniu psa. Jeśli potrzebne są leki, aby poradzić sobie ze stanem zdrowia, behawiorysta współpracuje również z weterynarzem.

Schroniska dla zwierząt wypełnione są psami, których właściciele nie wiedzieli jak im pomóc. Z powodu ciągłych problemów z zachowaniem psów, właściciele w końcu stają się tak sfrustrowani, że rezygnują z dalszej opieki. Jednak obecnie wiele schronisk współpracuje bezpośrednio z behawiorystami, aby pomóc im radzić sobie ze zwierzętami problematycznymi, które zostały oddane przez ich właścicieli. Pracując z behawiorystą, wiele z tych psów zwiększy swoje szanse na znalezienie nowego domu.

Jak wybrać behawiorystę?

Przed wyborem behawiorysty, powinieneś dobrze przemyśleć swoją decyzję. Jest to nieuregulowana dziedzina i niestety każdy może nazywać siebie "psim behawiorystą" bez względu na to, jak wiele ma szkoleń. Dlatego tak ważne jest, aby szukać behawiorystów z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.Źródła:
 http://www.akademianaszpies.pl/
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon