WSWMir
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Szkolenia z zakresu zarządzania stresem

autor: admin

Szkolenia z zakresu zarządzania stresem pozwalają poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach nerwowych. Ponadto podczas nich, omawiane są tematy, takie jak:

  • Stres może być dla Ciebie dobry, ponieważ działa motywująco.
  • Presja pomaga się skupić na wykonywaniu istotnych działań.
  • Czy większy stres i presja zwiększą Twoją produktywność?
  • Co powoduje nadmierny stres?

Techniki zarządzania stresem

Każdy człowiek znajduje się pod jakiegoś rodzaju stresem i presją otoczenia, zarówno w miejscu pracy, jak i w domu. Stres, który postrzegamy jako wyzwanie lub szansę, jest zazwyczaj bardzo stymulujący i dobry. Jednak kiedy działamy pod naciskiem, może stać się niepokojący i przygnębiający, a nawet może sprawić poważne problemy w przyszłości. Dlatego wypracowanie w sobie umiejętności skutecznego radzenia sobie ze stresem jest bardzo ważne.

stres


Każda osoba musi radzić sobie z presją, zarówno przewidywaną, jak i nieprzewidzianą. Prawie każdy z nas potrzebuje jakiejś formy stresu, aby utrzymać motywację: terminy, zwiększona odpowiedzialność, nowi koledzy, zmiany. Można powiedzieć, że jest to dobry stres. Natomiast stres, który sprawia, że czujemy się przytłoczeni, jest stresem złym. Podczas szkolenia z zakresu zarządzania stresem nauczysz się również rozróżniać rodzaje stresu. Zły stres może być wywołany przez:

  • Goniące nas terminy;
  • Zwiększona odpowiedzialność;
  • Nowi koledzy;
  • Zmiany;

Stres jest inny dla każdego.

W Twoim życiu zawsze będą chwile, podczas których będziesz musiał wykazać się niezwykłą zdolnością zarządzania stresem. Odpowiednie szkolenia dadzą Ci pewną kontrolę nad własnymi nerwami. Dzięki czemu będziesz działał efektywniej.

Doświadczasz niżej wymienionych rzeczy, takich jak:

Spadek wydajności? Zwiększona absencja? Porywisty temperament i kłótnie o drobiazgi? Ignorowanie ważnych kwestii? Nie dotrzymane terminy? Klienci, którym nie poświęca się uwagi? Rozproszenie personelu? Ludzie pracujący dużo więcej godzin niż powinni? Pracownicy nigdy nie są na bieżąco ze swoją pracą?

Przez to możesz każdego dnia odczuwać ogromną presję i potrzebę wsparcia. Szkolenia w zakresie zarządzania stresem nie sprawią, że te problemy znikną, ale dadzą naprawdę przydatne narzędzia, które pomogą Ci radzić sobie z natłokiem obowiązków, przez co poczujesz się lepiej sam ze sobą.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniach

Szkolenia w zakresie zarządzania stresem pomagają ludziom rozpoznać wpływ nadmiernej presji na nich samych i innych. Dzięki nim uczestnicy mogą być bardziej efektywni w pracy i w domu. Dostosowane specjalnie do każdej grupy, kursy mają na celu pomóc pracownikom i menedżerom lepiej radzić sobie z presją nowoczesnego miejsca pracy.Źródła:
 http://www.modernarea.pl/szkolenia/negocjacje/
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon